Dla Rodzica

Drogi Rodzicu!
Wstąpienie do gromady zuchowej to pierwszy z kroków stawianych przez dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego. To właśnie tutaj dzieci poprzez zabawę zaczynają realizować założenie "Wychowania człowieka poprzez wspieranie jego wszechstronnego rozwoju oraz kształtowanie jego charakteru poprzez stawianie wyzwań" - podstawowy cel ZHP.

Funkcjonowanie gromady zuchowej pozwala dzieciom na rozwijanie się na wielu polach, ale też na zabawę, dlatego zachęcam do zapoznania się z poniższym opisem pracy gromady:
Dziewczynki uczęszczające na zbiórki są niezwykle inteligentnymi i żywiołowymi dziećmi. Pragniemy tą energię i ciekawość ukierunkować w sposób najlepiej wpływający na ich rozwój intelektualny (gry, łamigłówki, ale też bardziej skomplikowane zajęcia i gry logiczne dopasowane do wieku), motoryczny (zabawy ruchowe, gry i ćwiczenia), ale tez wyobraźnię (prace plastyczne, modelarskie).
W gromadzie prowadzona jest również praca zespołowa stałych grup. Pomaga to dzieciom otworzyć się w nieco mniejszym gronie, uczy efektywnej współpracy i pobudza chęć bezinteresownej pomocy innym. Zbiórki i wyjazdy przyczyniają się do zawierania przyjaźni, mniejszych i większych, ale też tych na całe życie.
Organizowane przez nas biwaki i wyjścia usamodzielniają dzieci, uczą radzenia sobie w codziennych sytuacjach życiowych typu wiązanie butów, pościelenie łóżka, posprzątanie po sobie.
Jednak najważniejszą kwestią w naszych cotygodniowych zbiórkach. jest świetny humor, zabawa i oderwanie od szkolnej codzienności. Dziewczynki zyskują a nich wiele cennych doświadczeń, wiedzy praktycznej, a uśmiech na ich twarzach mówi więcej niż może się wydawać.


Zachęcam również do zapoznania się z listem wystosowanym do Rodziców:
 http://natropie.zhp.pl/index.php/archiwa/drogi-rodzicu/ 

KALENDARIUM 2 GZ 

Kalendarium wszystkich przewidzianych wyjść, wycieczek i akcji na rok szkolny 2017/18:
I SEMESTR
14.10 – Gra integracyjna gromad Szczepu ZHP „Tęczowy”
28-29.10 i 1.11 – akcja zarobkowa „Chorągiewka”
9.12 – festiwal Szczepu ZHP „Tęczowy” „FEST”
17.12 – Msza z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju w kościele przy ul. Bulwarowej
19.12 – Wigilia zuchowa (w ramach zbiórki)

II SEMESTR
3.02 – Mam Talent zuchowy
12 – 16.02 – Zimowisko (w formie półkolonii)
23-25.03 – biwak z 19 GZ
29 – 31.03 – akcja zarobkowa „Chorągiewka”
20 - 22.04 – rajd KOSA
25 – 27.05 – Biwak 5 Gromad
16.06 – zakończenie roku harcerskiego

10 – 30.07 – kolonia zuchowa


Każdy biwak/rajd to koszt 30 – 50 zł. Ta kwota pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania, ubezpieczenia, posiłku, nagród itp.
Kosztem Wigilii, festiwalu jest kilka złotych na pokrycie jedzenia i nagród.
Składka członkowska ZHP Chorągwi Krakowskiej: 120 zł/rok (90 zł przy uczestnictwie w akcjach zarobkowych gromady).


Dh. Ola & dh. Julia & dh. Daria
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz