Kącik Rodzica

Drogi Rodzicu!
Wstąpienie do gromady zuchowej to pierwszy z kroków stawianych przez dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego. To właśnie tutaj dzieci poprzez zabawę zaczynają realizować założenie "Wychowania człowieka poprzez wspieranie jego wszechstronnego rozwoju oraz kształtowanie jego charakteru poprzez stawianie wyzwań" - podstawowy cel ZHP.

Funkcjonowanie gromady zuchowej pozwala dzieciom na rozwijanie się na wielu polach, ale też na zabawę, dlatego zachęcam do zapoznania się z poniższym opisem pracy gromady:
Dziewczynki uczęszczające na zbiórki są niezwykle inteligentnymi i żywiołowymi dziećmi. Pragniemy tą energię i ciekawość ukierunkować w sposób najlepiej wpływający na ich rozwój intelektualny (gry, łamigłówki, ale też bardziej skomplikowane zajęcia i gry logiczne dopasowane do wieku), motoryczny (zabawy ruchowe, gry i ćwiczenia), ale tez wyobraźnię (prace plastyczne, modelarskie).
W gromadzie prowadzona jest również praca zespołowa stałych grup. Pomaga to dzieciom otworzyć się w nieco mniejszym gronie, uczy efektywnej współpracy i pobudza chęć bezinteresownej pomocy innym. Zbiórki i wyjazdy przyczyniają się do zawierania przyjaźni, mniejszych i większych, ale też tych na całe życie.
Organizowane przez nas biwaki i wyjścia usamodzielniają dzieci, uczą radzenia sobie w codziennych sytuacjach życiowych typu wiązanie butów, pościelenie łóżka, posprzątanie po sobie.
Jednak najważniejszą kwestią w naszych cotygodniowych zbiórkach. jest świetny humor, zabawa i oderwanie od szkolnej codzienności. Dziewczynki zyskują a nich wiele cennych doświadczeń, wiedzy praktycznej, a uśmiech na ich twarzach mówi więcej niż może się wydawać.


Zachęcam również do zapoznania się z listem wystosowanym do Rodziców:
 http://natropie.zhp.pl/index.php/archiwa/drogi-rodzicu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz